УМР


ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК
УСНОГО МАТЕМАТИЧНОГО РАХУНКУ
ЗАСОБАМИ
ОСВІТНІХ ОНЛАЙН СЕРЕДОВИЩ
  
Одне з найважливіших завдань навчання математиці – формування в учнів навичок усного математичного рахунку, основою яких є усвідомлене і міцне засвоєння прийомів усних та письмових обчислень.
Навички усного математичного рахунку необхідні як в практичному житті кожної людини, так і в науці. Жодну задачу чи завдання з математики, фізики, хімії та інших напрямків пізнавальної діяльності не можна вирішувати, не володіючи елементарними способами обчислень.
Але вирішувати це завдання лише шляхом «завчання» таблиць додавання і множення з метою подальшого застосування при виконанні одноманітних тренувальних вправ помилково. Найактуальніше завдання сучасної школи – розвиток в учнів у процесі навчання самостійності, творчості, активності у пізнавальній діяльності, потреби в знаннях вцілому.
Не викликає сумнівів, що у дітей з міцними навичками усного рахунку набагато менше проблем з математикою, та й з усіма природничими дисциплінами. Для досягнення швидкості обчислень необхідно мати час для відпрацювання навичок. Якщо немає системи усного рахунку, 5-7 хвилин на уроці недостатні не тільки для розвитку навичок усного математичного рахунку, але і для їх закріплення. Усні вправи доречно застосовувати також не тільки на малих числах в межах 100, але й на великих, проте зручних для усних обрахунків. Завдання вчителя полягає в тому, щоб змоделювати ситуації, в яких учень прагнутиме виконувати «в умі» арифметичні дії. При цьому можна використовувати сучасні засоби навчання, наприклад, інформаційно-комунікаційні технології, доречне застосування яких значно підвищить мотивацію учнів до саморозвитку та самовдосконалення.
Одним з перспективних шляхів до формування усного математичного рахунку є використання освітнього онлайн середовища Міксіке, яке забезпечує розвиток стійких навичок усного рахунку за допомогою тренувань та змагань Прангліміне. Оскільки підхід здійснюється за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, в учнів зростає інтерес не тільки до формування власних навичок усного математичного рахунку, а й навичок роботи із всією інформаційною системою Міксіке, що сприяє розвитку математичної, інформатичної, комунікативної компетентностей, інформаційної культури.  Крім того, виникає змагальний ефект між користувачами системи Прангліміне, оскільки в залежності від досягнень відбувається ранжування учасників, діє система заохочень дипломами та цінними призами. Очікується подальший розвиток самостійності, активності у пізнавальній діяльності, усвідомлення потреби в знаннях, уміннях, навичках.
Розглядувана тема актуальна, оскільки усні обчислення необхідні в житті кожній людині. Математика є однією з найважливіших наук, і саме з нею людина зустрічається кожен день у своєму житті. Тому є корисним формувати у дітей навички усного математичного рахунку, застосовуючи різні види усних вправ.


Якщо Вас зацікавила дана тема, перейдіть за посиланням


Також можуть зацікавити  тренажери з математики онлайн або посібник (перепрошую за іноземну мову 😏)



 тренажери з математики

 посібник з усного рахунку





Немає коментарів:

Дописати коментар