👉Доступно про важливе 👀


9 листопада - День української писемності та мови


Година спілкування

Читати більше 👉 джерело

Дивитись більше 👉 джерело






ГОЛОДОМОР 1932-1933


Щорічне вшанування пам'яті жертв Голодомору кожної четвертої суботи листопада в Україні та світі

Дивитись і читати більше 👉 джерело
Година спілкування







21 листопада - День Гідності та Свободи


Година спілкування


Читати більше 👉 джерело
Дивитись більше 👉 джерело







ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ


Година спілкування. Бесіди індивідуальні та групові












Державна символіка України

Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові





Б Е З П Е К А   В   І Н Т Е Р Н Е Т І

Виховний захід. Бесіди






Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові






Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові


Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові



Телефони безпеки

Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові








Увага, діти!

Інструктажі з техніки безпеки життєдіяльності під час канікул
Незабаром  канікули.


Правила порятунку

Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові


Під час пожежі необхідно остерігатися високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення.
Слід пам'ятати:
  • Якщо на шляху евакуації вам трапилось приміщення, яке горить, то перед тим, як увійти у нього, накрийтесь мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;
  • двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;
  • у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;
  • для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;
  • виходьте із осередку пожежі в той бік, звідки дме вітер;
  • якщо на людині горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, у разі необхідності викличте медичну допомогу;
1
  • якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум'я, ні в якому разі не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;
  • для гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, а також воду, пісок, землю, кошму, ковдри та інші засоби, пристосовані для гасіння вогню;
  • бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або ґрунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом;
  • якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.
  • у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей; звертайте увагу, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у куток.
Якщо пожежа застала вас у приміщенні, слід дотримуватись наступних правил:

  • якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу;
  • до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу;
  • обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте;
  • якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум'я не дозволять вам вийти;
  • щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму.

    Повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;
  • присядьте та глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та спробуйте покликати за допомогою;
  • якщо ви не в змозі розкрити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;
  • якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення;
  • обов'язково зачиняйте за собою всі двері;
  • зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами;
  • якщо ви знаходитесь у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі.
У підсумку подаємо шість простих правил порятунку!
1. Визначте, який вихід вам підходить на випадок евакуації
Отже, якщо ви побачили дим або вогонь, відчули запах гару, почули, що спрацювала система оповіщення, а люди спішно покидають будівлю, швидко йдіть до центральним виходів, виходу через парковку або будь-якого іншого виходу, якщо вам точно відомо, що він відкритий. Сходовими клітками краще не користуватися: вихід на вулиц
ю там часто закритий на замок, ви опинитеся в пастці. Якщо туди хлине натовп, почнеться тиснява, сходова клітка заповниться отруйними продуктами горіння, вибратися звідти вже можливості не буде.
Якщо почалася паніка і відразу покинути будівлю не вдається, постарайтеся відійти від натовпу в будь-який вільний місце і поспостерігати за потоком людей , які рухаються до виходів на сходові клітки. Якщо на вході немає корку з людей, значить вихід відкритий, слідуйте за іншими.
Зверніть увагу на зону паркування. Парковка - це інший пожежний відсік (частина будівлі, відокремлена від інших частин протипожежними стінами), її евакуаційні виходи і виїзди для машин ведуть прямо на вулицю і не пов'язані з надземною частиною будівлі. Не користуйтеся автомобілем, йдіть пішки. Ні в якому разі не користуйтеся ліфтами.
2
2. Дотримуйтесь правил поведінки в натовпі
Якщо ви опинилися в натовпі, рухайтеся у напрямку основного потоку людей. Схрестіть руки на грудях, виставивши лікті вперед і тримаючись руками за плечі: це дасть можливість дихати в тисняві.
Дитину візьміть на руки. Краща позиція - «запасний парашут»: її руки обіймають вашу шию, ноги - талію. Якщо ви разом з іншим дорослим, вона повинна притиснутися впритул до вашої спині, тримаючись за ваш ремінь або талію в районі живота. В крайньому випадку зчепиться ліктями. Якщо ви все-таки загубилися, не зупиняйтеся і не чиніть опір руху натовпу - зустрінетеся зовні.
Акуратно огинає зустрічні перешкоди на зразок кутів або колон, заздалегідь дивлячись, що попереду.
Якщо ви впали, міцно хапайте найближчого людини за ноги або одяг і піднімайтеся по цій людині!
3
3. У крайньому випадку йдіть в туалет



Якщо евакуюватися не вдалося, використовуйте туалетну кімнату. На ручці дверей на вході залиште одяг - прив'яжіть шарф, повісьте куртку. Для пожежних це знак, що всередині хтось є .

Потім відкрийте крани, намочіть одяг і всі можливі речі і обкладіть ними двері, заткнувши всі щілини. Весь час змочуйте їх водою і чекайте пожежних.




4
4. Використовуйте вікна правильно
Використовувати вікна як вихід є сенс, якщо ви перебуваєте не вище 3-го поверху будівлі з висотою стелі до 3 м або не вище 2-го поверху в торговому центрі . Стрибок з висоти більше 5 м дуже небезпечний, але до 9 м ймовірність залишитися в живих досить висока. Якщо вище - шансів немає.
Сенс стрибати з вікна 3-го поверху (2-го в ТЦ) є, якщо ви доросла здорова людина. З великою ймовірністю можна зламати ногу, але залишитися в живих. Діти, люди похилого віку, вагітні такого стрибка не переживуть. Не можна допомагати їм вистрибувати.
Якщо ви зібралися стрибати, найкраще скоротити відстань до землі і повиснути на схилі на витягнутих руках, ноги тримати зігнутими, і постаратися після зіткнення з землею завалитися на бік. На розтягнуту під вами матерію постарайтеся впасти плазом на спину, не солдатиком.
Якщо під вами вентиляційний короб, пересуньтеся так, щоб траєкторія вашого польоту з ним не перетиналася.
Якщо ви перебуваєте вище 3-го поверху (2-го поверху в ТЦ) :
Постарайтеся привернути до себе увагу, розмахуючи світлим одягом. Не відкривайте вікно, якщо в приміщенні можна дихати без цього . Відкрите вікно посилить тягу, і приміщення швидко заповниться димом з продуктами горіння. Полум'я теж швидше тягнеться до відкритих точок.
У сильно задимленому приміщенні краще висунутися у вікно, наскільки це можливо, а якщо є широкий укіс, то сісти на нього зовні і чекати допомоги.
У більшості випадків при пожежах люди гинуть не від вогню, а від диму, насиченого отруйними продуктами горіння . Перше правило виходу з палаючого або задимленого приміщення - прикласти до обличчя мокру тканину, яка буде служити фільтром. Якщо води під рукою немає, писати на одяг - шарф, блузку, поділ спідниці - і дихайте через неї. Навчіть дітей, що в такій ситуації це не соромно. Це може врятувати життя.
У задимленому приміщенні йдіть до виходу, тримаючись за стіни, щоб не втрачати орієнтацію. Пересувайтесь поповзом або пригнувшись, адже дим йде вгору і на рівні підлоги дихати трохи легше.
5
6. Якщо горить одяг, падайте на землю і перевертайтесь
Якщо на вас загорівся одяг, бігти ні в якому разі не можна - так вогонь буде поширюватися ще швидше. Дотримуйтесь правила «зупинись, падай, перекидайся!». Горизонтальне положення вбереже голову і волосся, так як полум'я завжди йде вгору, а валяння по землі швидко погасить його. Якщо одяг горить на інший людині, потрібно накинути на нього щось щільне, наприклад килимок або пальто.
6
І рекомендація для мешканців будинків у спальних районах. Перша порада - тримати речі ПЕРШОЇ необхідності напоготові і документи! Бо чим швидше ви покинете приміщення, яке горить, або будівлю, де почалась пожежа, ти менша імовірність потрапити у западню вогню, коли вирватись буде неможливо. Для багатоповерхових будинків та офісних центрів також бажано мати спеціальний засіб для евакуації через вікна і балкони, якщо всі інші шляхи перекриті вогнем або завалами.
78
Це Self Retracting Lifeline - саморятівники різних конструкцій та фірм!
9

Це інакша конструкція для спуску
Запам’ятайте: у всіх випадках, якщо ви в змозі, зателефонуйте «101» і викличте пожежну команду.








ТОП-5 НАЦІОНАЛЬНИХ СИМВОЛІВ УКРАЇНИ

Година спілкування









ПРАВИЛА ДРУЖБИ

Виховна година









ТОЛЕРАНТНІСТЬ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МЕНЕ
Виховна година

Дивитись відео: https://youtu.be/Lq-sfcFC6k4

Увага!
Виховна година








"...В попередньому вагоні є вільне місце..."

Виховна година













Увага, діти!

Інструктажі з техніки безпеки життєдіяльності під час канікул

Незабаром  канікули.



НЕБЕЗПЕКИ ПРИРОДНЬОГО ХАРАКТЕРУ

Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові















НЕБЕЗПЕКА ТЕХНОГЕННОГО ХАРАКТЕРУ
Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові












Б у д ь   з д о р о в и м !

Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові



МОЗ створило мультфільми про коронавірус: як уберегтися і що робити. ВІДЕО+ІНФОГРАФІКА

Як інформує Цензор.НЕТ, на сайті Міністерства охорони здоров'я опубліковані два мультфільми, які розповідають, як захиститися від коронавірусу.


Передовсім, МОЗ закликає громадян дотримуватися звичайних запобіжних заходів.

Отож, БУДЬ ЗДОРОВИМ!











ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА


Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові









НЕБЕЗПЕКИ СОЦІАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ


Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові












НЕБЕЗПЕКИ ІНШОГО ХАРАКТЕРУ

Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові


Якщо ви заблукали в лісі











Це дуже важливо для кожного - вміння самообслуговування!

Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові











ФЛЕШМОБ "ПРИВІТАЙ ІМЕНИННИКА"
Виховна година






СІМЕЙНЕ ДОЗВІЛЛЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові






8 ТРАВНЯ - ДЕНЬ МАТЕРІ

Година спілкування







Година спілкування












Увага, діти!
Інструктаж з техніки безпеки життєдіяльності!
Незабаром літні канікули.

Інструктажі з безпеки життєдіяльності. Години спілкування. Бесіди індивідуальні та групові











































































































Немає коментарів:

Дописати коментар